
Med «faglig påfyll» holder du deg oppdatert på livreddende kunnskap til vår aller laveste pris. Det er hele 50 % fast rabatt for NSF-medlemmer!
Les merVi håper at du har kommet godt i gang med å studere det mest spennende som finnes: Menneskekroppen! Det er et par ting som er viktige for at du skal lære deg mest mulig på den relativt korte tiden du har til rådighet.
Vi anbefaler at du får med deg noen i klassen som du liker og jobber godt sammen med, og at dere sammen lager en kollokviegruppe. Deretter bør dere så raskt som mulig bli enige om en konkret studieplan, slik at dere har oversikt over hvilke tema dere må rekke gjennom i løpet av semesteret. Ta gjerne utgangspunkt i skolens forelesninger, og vær sikker på at planen dekker alle temaer! Pensumet i anatomi og fysiologi er stort, men hvis du følger en god plan er sjansene store for å komme gjennom alt med god margin. Husk å gjøre tidligere eksamensoppgaver hver uke for å sjekke at du har truffet riktig faglig nivå, og sett gjerne av litt tid på slutten til repetisjon!
Med «faglig påfyll» holder du deg oppdatert på livreddende kunnskap til vår aller laveste pris. Det er hele 50 % fast rabatt for NSF-medlemmer!
Les merÅ øve til nasjonal eksamen i anatomi, fysiologi og biokjemi kan føles overveldende. Hvordan gjør man det på best mulig måte? Og er det pugg eller forståelse som gjelder?
Les merÅ studere sykepleie er krevende, men hvordan mestrer man det med ekstra utfordringer som ADHD og lese- og skrivevansker?
Les mer